Aksaray Sosyal Medya Yönetimi

Günümüzde sosyal medya yönetimi dendiğinde Aksaray’daki sosyal medya ajansı ile iletişime geçen firmalar tarafından akla gelen yöntemler: Aksaray sosyal medya ajanslarına sosyal medyada bir hesapları oluşturarak  kurum kimliğini oluşturmak; kullanıcıları takip etmek ve kendini takip ettirecek yöntemler bulmak; pazarlama yapmak. Oysa sosyal medya, reklam ve pazarlama imkanı sunduğu kadar riskleri de olan bir platform. Bu yüzden de firmaların sosyal medya ajansları tarafından sosyal medya hesaplarının, hem iletişim konusunda hem de sosyal ağlarda deneyimli ekipler tarafından yönetilmesi gerekiyor.

İyi Bir Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı?
1. Sosyal medyada takipçilerle kurulan iletişim, mutlaka kurumunuzun iletişim stratejileriyle paralel, uzun vadeli olarak planlanmalıdır. Örneğin firmanızın sosyal medyada önceki konumu, takipçi sayısı gibi unsurlar tespit edilmeli ve buna göre hedef planlaması yapılmalıdır.
2. Sosyal medya platformlarında kurumsal kimliğin oluşturulması ve kurumsal kimliğinizin sosyal medya üzerinden en iyi şekilde yansıtılması çok önemlidir.
3. Eğer sosyal medyada var olmak istiyorsanız, bunu ancak ilgili platformlarda aktif bir şekilde yer alarak yapabilirsiniz.
4.  Sosyal medyadaki diyaloglar, sürekli takip edilmelidir. Bu şekilde sosyal medyanın aktif olduğu; paylaşımların kullanıcılara en iyi ulaştığı zaman aralıkları tespit edilip, paylaşım takvimi hazırlanmalıdır.
5. Sosyal medyada sürekli ve gelişigüzel reklam yapmak, iyi bir sosyal medya yönetimi özelliği değildir. Aksine içerik kurgularının hazırlanması için uzun saatler gerekir. Reklam kampanyalarının çarpıcı bir görsellikle sunulması için ayrıca bir mesai harcanmalıdır.
6. Sosyal medyada dil kullanımına özen gösterilmesi gerekir. Bazı özel durumlarda firmanızın ürün veya hizmetlerinden bahsetmeyi arka plana alıp toplumsal meseleler ve resmi bayramları dikkate almak firmanızın prestiji açısından önemlidir. Örneğin bir afet, facia, ya da ulusal yas gününde sosyal medya hesabınızın duyarlı bir dille yönetilmesi elzemdir.

Sosyal medya yönetimi ile ilgili deneyimi olmayan bir firmanın yukarıda sayılan tüm bu çalışmaları kendi bünyesinde yürütmesi mümkün değildir. Bu nedenle her firmanın sosyal medya yönetimi için deneyimli, iletişime ve internete kurumsal bir çerçeveden bakabilen aksaray’da sosyal medya ajansları ile çalışması gerekir. Bu alanda profesyonel hizmet veren Fikir House İletişim Danışmanlığı ve Dijital Pazarlama Ajansı’mızla iletişime geçebilirsiniz.